Anasayfa

Yeşilay Cemiyeti Çekmeköy Şubesi’nden Bağımlılıkla Mücadele Konferansı

Kategori: Çekmeköy İlçesi Haber
Pazartesi, 05 Mart 2018 19:57 tarihinde yayınlandı.
Super User tarafından yazıldı.
Gösterim: 7357
 
 
1-7 Mart Yeşilay Haftası Münasebetiyle Yeşilay Cemiyeti Çekmeköy Şubesi tarafından organize edilen Çekmeköy Turgut Özal Kültür Merkezi’nde Bağımlılıkla Mücadele Konferansı gerçekleştirdi.
 
 
03.08.2017- yesilay-00.jpg - 40.17 KB
 
Yeşilay haftası nediyle, Çekmeköy Yeşilay cemiyeti Başkanı sn. Hakan Çiftçiman bey Yeşilay'ın kuruluşu ve yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi,
 
Programa Çekmeköy Yeşilay Cemiyeti ekibini kırmayıp katılan Sn Kaymakamımız Cemal Hüsnü Kansız Bey su açıklamada bulundu "Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız’ın katılım sağladığı programda konuşma gerçekleştiren alanında uzman olan konuşmacılar katılımcıları bağımlılık konusunda bilgilendirdi.
 
Programda konuşma gerçekleştiren Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, “Yeşilay 1920 yılında memleketimize, gençlerimize içki getirerek gençlerimizi zehirlemek isteyen işgal kuvvetlerine karşı fedakarların kurmuş olduğu bir STK. O zaman 50 fedakar vatanseverin kurduğu bu teşkilat çeşitli dönemlerde çeşitli şekillerde faaliyetine devam etti.  Şu anda da Yeşilay gençlerimizi tütün, alkol, kumar, teknoloji ve madde bağımlığı başta olmak üzere bütün bağımlılıklardan muhafaza etmek isteyen gençlerimizi zehirlemek isteyenlerle mücadele eden bir STK. Bizde hem Yeşilay’ımız hem bağımlılık birimimiz ve diğer kurum ve kuruluşlarımız ile gençlerimizi korumak için gece gündüz çalışıyoruz. Yeşilay Haftası’nın hayırlar güzellikler getirmesini diliyorum” dedi. "
03.08.2017- yesilay-02.jpg - 77.14 KB
 
 
Çekmeköy Uyuşturucuyla mücadele kurulu koordinatörü Dr. sn. Talha Uçar bey kısa bilgilendirme yaptı.
 
 
Yeşilay Gençlik ve Bağımlılıkla mücadele uzm. Sn. İsmail Memiş bey Bağımlığın nedenlerini kişilerde oluşan değişimleri yapılması gereken önlemleri ve kendilerinde YEDAM olarak ailere yaptıkları destekleri anlattı.
 
Yeşilay Çekmeköy Cemiyeti programı Çekmeköy AK Parti Kadın kolları ile ortaklaşa koordine olduğu; Madde bağımlılığı konulu konferansa katılan  Sn. Valimiz Cemal Hüsnü Kansız bey, AKParti Çekmeköy Kadın Kolları bşk. Neziha Keleş hanımefendi, Uluslararası Gönüllü anneler Derneği bşk. Sevda Yılmaz hanım programa katıldılar
 
Aşırı derecede yağan yağmura rağmen programa ilgi iyiydi, Program sunuculuğunu Yeşilay Gençlik kolları komisyon üyesi Sn. Muhammet Ali Bey yaptı.
 
Program sonrasında uzak yakın demeden hava şartlarına rağmen teşrif eden misafirlerimize ve sunumları gerçekleştiren Çekmeköy Uyuşturucuyla mücadele kurulu koordinatörü Dr. sn. Talha Uçar bey'e ve Yeşilay Gençlik ve Bağımlılıkla mücadele uzm. sn. ismail Memiş bey'e teşekkür edildi.
 
 
Program sununda konuşmacılara çiçek verildi.
 
 
03.08.2017- yesilay-04.jpg - 77.26 KB
 
Program sonunda Yeşilay Çekmeköy Cemiyeti Yönetim ekibi konuşmacılarla hatıra fotoğrafı çekildi. ( Çekmeköy yönetim Başkanı Sn. Hakan Çiftçiman, Genel sekreter Sn. Erdal Korkmaz, Gençlik komisyon üyesi Sn. Muhammet Ali Eroğlu, Denetim Üyesi Sn. Tuncay Çerez ve Konuşmacı Sn. Sn. İsmail Memiş Bey)
 
 
Not: Haberin Kaymakam Sn. Hüsnü Kansız Beyin açıklamaları Kaymakamlık sitesinden alınmıştır.